Adwokat Beata Szarszewska

Świadczę usługi z szeroko rozumianego zakresu prawa i biznesu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego klienta.

tel: (+48) 730 079 914
Adwokat Beata Szarszewska

Kancelaria Adwokacka
Beata Szarszewska

Nasze priorytety

Skuteczny i dobry adwokat reprezentujący klientów w różnorodnych sprawach przed sądami zapewnia bieżącą pomoc podczas przygotowywania się do sprawy w sądzie lub też w postępowaniu przedsądowym. Poniżej przedstawiam nasze priorytety.

Doświadczenie i
profesjonalizm

Posiadam wieloletnie doświadczenie nabierane już podczas praktyk studenckich. Obecnie prowadzę własną kancelarię prawniczą i pomagam tym, którzy chcą walczyć o swoje prawa.

Indywidualne
podejście

Zarówno mnie jak i mój zespół charakteryzuje pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do każdej ze spraw i każdego klienta.

Staranność i
zaangażowanie

Do każdej sprawy podchodzę z wielką precyzją i nastawieniem zwycięzcy, dzięki czemu większość sporów rozstrzyganych jest na korzyść dla mojego klienta.

Dyskrecja i
tajemnica

Sprawy Klientów mojej kancelarii objęte są pełną gwarancją zachowania w tajemnicy wszystkiego, czego zespół kancelarii dowiedział się podczas świadczenia pomocy prawne.

Prawo cywilne i rodzinne

Rozwody, separacja, unieważnienie małżeństwa, podział majątku.

Czytaj więcej

Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne

Umowy cywilnoprawne, kontrakty handlowe, porozumienia, ugody.

Czytaj więcej

Prawo handlowe

Dochodzenie wierzytelności, zakładanie i rejestracja spółek prawa handlowego, bieżąca obsługa prawna przedsiębiorców, przekształcenia, przejęcia, fuzje, negocjacje, sporządzanie opinii prawnych.

Czytaj więcej

Prawo gospodarcze

Regulacja praw działalności gospodarczej i przedsiębiorców.

Czytaj więcej

Prawo karne

Postępowanie przygotowawcze, śledztwo/dochodzenie, apelacyjne.

Czytaj więcej

Sprawy pracownicze

Zajmuję się ustalaniem stosunku pracy, przywracaniem do pracy, uznawaniem wypowiedzenia za bezskuteczne i wiele innych..

Czytaj więcej

Sprawy administracyjne

Sporządzanie odwołań od decyzji organów administracyjnych, skarg do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego od decyzji organów oraz skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Czytaj więcej

Mediacje

Preferuję polubowne drogi zakończenia wszelkich sporów, które dają moim Klientom oszczędność czasu, pieniędzy a przede wszystkim emocji. Jeśli widzę cień szansy pomagam osobom, które znalazły się w sytuacji kryzysowej w drodze do zakończenia konfliktu w sposób ugodowy.

Czytaj więcej
Beata Szarszewska

Adwokat Beata Szarszewska

Advocatus non accusat

W już od studiów praktykowałam świadcząc usługi prawne dla firm. W trakcie odbywania aplikacji współpracowałam z licznymi kancelariami adwokackimi co pozwoliło mi na zgromadzenie bogatego doświadczenia zawodowego.

Obecnie w celu zapewnienia świadczenia usług na najwyższym poziomie nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje oraz uczestniczę w licznych szkoleniach zawodowych.

Rozwijając moje zainteresowania oraz dla zapewnienia kompleksowości moich usług przeszłam Kurs Doradcy Restrukturyzacyjnego i z sukcesem złożyłam z wynikiem pozytywnym Państwowy Egzamin na Doradcę Restrukturyzacyjnego. Uzyskanie licencji pozwala mi na świadczenie moim klientom szeregu usług związanych z procesami upadłości przedsiębiorców oraz upadłości konsumenckiej.

Odbyłam szkolenie zgodne ze Standardami Szkolenia Mediatorów opracowanymi przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Posiadam doświadczenie oraz kwalifikacje pozwalające na prowadzenie mediacji w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych i karnych. Zostałam wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Toruniu, Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, Sądzie Okręgowym we Włocławku oraz Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Więcej o mnie

Obszary praktyki

Od 2016 roku prowadzę własną Kancelarię Prawną, w ramach której oferuję zarówno porady prawne, sporządzanie opinii, ekspertyz prawnych, pism i dokumentów procesowych, umów, jak i zastępstwo przed sądami oraz innymi organami publicznymi.

Podstawowym celem mojej pracy jest zapewnienie kompleksowej i profesjonalnej obsługi prawnej podmiotom gospodarczym oraz klientom indywidualnym. Prowadzę sprawy z zakresu prawa: cywilnego, gospodarczego, bankowego, podatkowego, administracyjnego, karnego i karnego skarbowego.

W celu zwiększenia efektywności pracy i zapewnienia kompleksowej usługi, zgodnie z potrzebami klienta współpracuję z doradcą podatkowym, radcą prawnym, notariuszem, komornikiem oraz biegłymi z różnych dziedzin.

Chętnie podejmuję się spraw skomplikowanych i precedensowych a moje dotychczasowe doświadczenie daje gwarancję profesjonalnej obsługi prawnej.

Dzięki najwyższemu poziomowi świadczonych usług udało mi się zjednać Klientów od momentu rozpoczęcia praktyki. Nieważne, czy chcesz tylko zadać pytanie czy potrzebujesz kompleksowej obsługi, zwróć się do mnie, aby uzyskać poradę lub udzielić mi pełnomocnictwa.

Skontaktuj się ze mną

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej? Umów się na spotkanie.

Pytania i odpowiedzi

Adwokat Beata Szarszewska odpowiada

Zdarzają się sytuacje, gdy Klient nie jest w stanie stawić się osobiście w sądzie, aby złożyć zeznania, czy też zainicjować postępowanie.

W takim wypadku istnieje możliwość udzielenia mi pełnomocnictwa do prowadzenia postępowania, zaś w przypadku konieczności dopuszczenia i przeprowadzenia dowodu z zeznań strony przebywającej za granicą - dowód taki przeprowadza się w ramach pomocy prawnej np. przez Konsulat RP najbliższy miejsca zamieszkania klienta.
Zgodnie z Kodeksem Etyki Adwokackiej, wynagrodzenie jest ustalane bezpośrednio z Klientem. Wynagrodzenie różni się w zależności od stopnia skomplikowania sprawy, wartości przedmiotu sporu i nakładu pracy adwokata. Dlatego też honorarium za prowadzenie sprawy jest ustalane indywidualnie z każdym klientem przed zawarciem umowy o świadczenie usług prawnych. Istnieje możliwość ustalenia wynagrodzenia kwotowego (określona z góry kwota wynagrodzenia za wykonanie usługi prawnej), godzinowego lub ryczałtowego (stała miesięczna kwota wynagrodzenia obejmująca limit godzin pracy).
To fundament zawodu adwokata. Adwokat musi zachować w tajemnicy wszystko to, czego dowiedział się od klienta w związku z udzieloną pomocą prawną. Obowiązek zachowania tajemnicy jest nieograniczony w czasie.